Sylwestrowy stres psa
hotel-pies-na-wczasach-galeria-sylwestrowy-stres-psa

Grudzień nie jest ulubioną porą psa, sylwestrowy stres psa dopada wiele zwierząt. Co zrobić w okresie sylwestrowym z psem, który się boi?

Najlepiej oczywiście przywieźć pupila do nas, do domu pod lasem, bo w lesie nie wybuchają pod łapami petardy, a przed kominkiem jest ciepło i bezpiecznie.

Jeśli jednak chcecie uniknąć rozstania, jest kilka sposobów, by pomóc czterołapkowym przejść znośnie ludzkie wygłupy sylwestrowe. Specyfików weterynaryjnych jest wiele. Aby wybrać najlepiej odpowiedzmy sobie na pytanie, jaki jest ten strach.
– czy pies cierpi ze strachu przez cały okres przednoworoczny?
– czy cały pies trzęsie się nieustannie z lęku przed hukiem?

Leki i preparaty jakie może dostać od weterynarza nasz pies możemy ułożyć w grupy, bo najważniejsza w preparacie jest substancja czynna, czyli główny wróg sylwestrowego stresu psa.

Jeśli pies jest bardzo niespokojny, wyje, szczeka i biega dwie godziny przed północą możemy poprosić weterynarza
o lek z deksmedetomidyną, np. Sileo. Jest to silny lek uspakajający, wcierany w dziąsła psa. Działa średnio dwie godziny, zwykle jest dobrze tolerowany przez psy, ale zdarza się, że działa nazbyt dobrze, i przypomina efekt narkozy. Każda kolejna dawka zwiększa prawdopodobieństwo takiego stanu. Wtedy pojawią się też wymioty,
pies może oddać mocz. A przecież chcieliśmy pomóc psu. Takiego psa nie możemy zostawić samego.

Podobnie po lekach grupy diazepanu pies nie powinien zostawać sam. Zdarza się, że po relanium pies wpada na meble i nasze nogi, ślini się i rozjeżdżają się łapy, a mimo to na odgłos kolejnego fajerwerku podrywa się
z histerycznym szczekaniem i obłędem w niewinnych oczach.

A co jeśli nasz pies żyje w permanentnym lęku już od pierwszych petard na ulicach? Tutaj firmy farmaceutyczne biegną nam z pomocą ze specyfikami, które możemy podawać dłużej, a niektóre należy podać tydzień
przed pierwszymi hukami, by organizm psa się nimi nasycił. Tak działają specyfiki oparte na relaksacyjnym działaniu peptydów otrzymywanych z mleka.
http://www.vetoquinol.pl/content/zylkene%C2%AE
 Jeśli pies mieszka z nami w domu, możemy dodatkowo podziałać zapachem feromonu, który wydziela karmiąca psia mama. Takie feromony dostępne są w postaci obroży i płynów do kontaktowych emiterów.

Jak pomożemy dużym psom, które męczą się w naszych ciepłych mieszkaniach i głównie przebywają na podwórkach? Możemy próbować wtedy Zylkene lub preparatów opartych na pobudzaniu psich hormonów szczęścia, np. KalmVet, którego substancją czynną jest tryptofan. Zwiększenie ilości tryptofanu w diecie prowadzi do zwiększenia jego stężenia w mózgu, co pobudza wytwarzanie serotoniny.

Złotym środkiem będzie jednak zaszycie się z psem w głębokim lesie, czyli ucieczka od cywilizacji.
Tutaj sylwestrowy stres psa umrze śmiercią naturalną.
W okresie sylwestrowym mamy w naszym hotelu dla psów jeszcze jedno wolne miejsce.
Wszystkim pieskom i ich właścicielom załoga Psa Na Wczasach życzy Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku.

Ten post ma jeden komentarz

  1. Bardzo często nasza, ludzi zabawa i radość z błyskających fajerwerków okupiona jest panicznym strachem naszych domowych i tych przy budach psiaków. Zadbajmy o nie. Tak naprawdę to nakłaniam do rezygnacji ze strzelania. Naprawdę to nie jest konieczne aby cieszyć się z nadchodzącego Nowego Roku.
    Do siego Roku 2018.

Dodaj komentarz