Odchudzanie psa – rodzaje  diet
odchudzanie psa turnusy odchudzające dla psa

 

Psia dieta to nie tylko recepta na odchudzanie psa. Psie diety to styl żywienia, poszukiwanie najlepszego sposobu, by pies jadł zdrowo, żył jak najlepiej i jak najdłużej. W trosce o czworonożnych powstało kilka modeli żywienia  psów. Zgromadziliśmy je tutaj, by odpowiedzieć na pytanie, co właściwie powinien jeść pies.

BARF  = surowe mięso + surowe kości + tłusty ser + resztki z ludzkiego stołu + suplementy

RAW  = surowe mięso + surowe kości + warzywa + owoce + suplementy

Gotowane posiłki = kasza + mięso + warzywa ugotowane w jednym garnku

Whole Pray = żywe lub martwe ofiary w całości, które w naturze upolowałby dziki pies

Franken Pray = surowe mięso +  podroby skomponowane na podobieństwo naturalnej ofiary

Low carb/Keto Pet = eliminacja węglowodanów z psiej diety

Sucha karma = sucha karma gorszej lub lepszej jakości

turnusy odchudzające w Hotel Pies Na Wczasach
Turnusy odchudzające dla psów

Odchudzająca dieta dla psa

Jakikolwiek model żywienia przyjmiemy, trzeba karmić psa świadomie czyli znać dawkę dzienną i sprawdzić składniki analityczne, nie zawierzając informacjom podanym na opakowaniach karm gotowych. Jeśli nasze wierne psisko ma schudnąć unikajmy karm typu light i wybierajmy karmy bez zbóż czyli grain free. Karmy light mają obniżoną dawkę tłuszczu, a w to miejsce, podwyższoną ilość wypełniaczy. To działa tak jak w ludzkiej diecie. Co ograniczamy chcąc schudnąć? To co z mąki i innych zbóż typu biały ryż. Najszczuplejsi są Grenlandczycy, którzy spożywają duże ilości omega3 zawartych w tłuszczu ryb. Nie szczędźmy ich psu. Podawajmy rozsądnie naturalne suplementy takie jak olej z łososia czy z kryla, drożdże browarniane i to czego psu brak. W tym celu niezbędne będą badania krwi, raz na jakiś czas, z oznaczeniem ilości minerałów i vitamin.

Stosując się do powyższych wskazówek pies nie schudnie jeśli będzie podjadał na boku. Szyneczka z blatu ukradziona lub podarowana przez domowników, smaczki do tresury, dam więcej psu, bo jest głodny – takie nasze zachowania nie pomagają w  odchudzaniu psa. Ustalamy każdego dnia co pies ma zjeść i nie dajemy  NIC więcej, a jeśli konieczna jest pomoc w układaniu rozbrykańca niech to będą suszone rybki.

Głodny pies? Nieszczęśliwy pies? Podkręćmy psiakowi hormon szczęścia w postaci spaceru lub surowej kości. Gwarantujemy, że jest to doskonałe remedium na głodny żołądek.

Zachowujmy we wszystkich dietach zdrowy rozsądek. Jeśli pies waży 40 a powinien 20kg, to obliczmy mu dawkę dzienną dla psa ważącego 30kg. Wszystkie nagrody i kości muszą być wliczone w dzienną porcję jedzenia. Spacer czy sport niech będzie adekwatny do możliwości psa. Pamiętajmy o wodzie dla psa na każdym spacerze. Zapewnijmy zajęcie, gdy pies jest długo w domu i nie ma obowiązków.
Nie ufajmy informacjom z jednego forum czy z jednej książki.

Jeśli przerasta Was masa wiedzy do przyswojenia i czas jaki należało by poświęcić pieskowi, oddajcie go nam na  przyjemny  turnus odchudzający dla psa.  Hotel Pies Na Wczasach zaprasza.

Dodaj komentarz