Jak wybrać dobry hotel dla psów w Poznaniu.
hotel dla psów w poznaniu

Do naszego poradnika wybraliśmy hotele w obrębie miasta i do dwudziestu kilometrów od Poznania. Dokładnie przyjrzeliśmy się witrynom i fanpagom, wyłuskaliśmy mniejsze ogłoszenia.
Znaleźliśmy cztery hotele dla psów w obrębie miasta, dwie lecznice dla zwierząt z możliwością oddania psa na pobyt hotelowy, dziesięć hoteli dla psów w najbliższej okolicy, oraz cztery osoby prywatne opiekujące się psami we własnych mieszkaniach. Jest to spory wybór, jak więc wybrać właściwy hotel dla swojego psa w Poznaniu? Zacznijmy od kwestii oczywistych.

Hotel dla psów w Poznaniu cennik

Większość hoteli oscyluje w pobliżu 50zł za dzień. Dzień to nie doba, więc jeśli oddajemy psa o 17tej, to również ten dzień jest wliczony w ilość dni. Zdecydowanie mniejszą kwotę znaleźliśmy w hotelu w Szczepankowie. Na witrynie hotelu nie ma jednak informacji o warunkach w jakich przebywają zwierzęta, brak informacji o spacerach. Trzeba dobrze czytać cennik, gdyż często spacery liczone są osobno. Warto wybierać hotel, który jasno informuje co zawiera cena za dobę, ile spacerów dziennie oferuje i w jakich warunkach żyją, śpią i jedzą psy, czyli jak to w rzeczywistości wygląda.

Hotel dla psów w Poznaniu opinie

Poza informacjami, które wynikają z tekstu i zdjęć na stronach hoteli, warto zwrócić uwagę, czy hotel proponuje lub wymaga wizyty wstępnej. Wizyta wstępna, to nie tylko gest w stronę właściciela psa. Leży  w interesie hotelu wiedzieć jakiego psa będziemy gościć i jak dobrać współtowarzyszy zwierzaka. Nawet w przypadku hoteli kojcowych czy boksowych vel klatkowych, wizyta powinna być proponowana. Zwykle każdy boks nie ma prywatnego wybiegu, a jeśli ma, to zapewne zwierzę przebywa w odosobnieniu, bez towarzystwa innych psów i ludzi. Czy na pewno macie psa samotnika?
Znaleźliśmy trzy hotele oferujące wizytę wstępną. Ale pozostałe, na specjalne żądanie, pewnie jej nie odmówią.

labradory na florydzie w hotelu dla psów w poznaniu Pies Na Wczasach
hotel dla psa w poznaniu

Klatki i boksy czy domowy hotel dla psów w Poznaniu?

Sami znacie najlepiej swoje zwierzę. Jeśli Wasz pies źle znosi towarzystwo innych psów nie oddawajcie go do domowego hotelu, bo zwykle nie ma tam warunków izolacji i taki pies przebywa zamknięty, sam w zupełnym odosobnieniu. Znaleźliśmy jeden hotel, który oferuje domowe warunki i niekonsekwentnie przyjmuje też psy aspołeczne. Taki pies nie będzie właściwie traktowany, a dokładnie będzie złem koniecznym, zamkniętym gdzieś samotnie, podczas gdy inne idą na spacer, czy korzystają z innych atrakcji. Hoteli klatkowych jest kilka i będą tu lepszym wyborem.
Domowe hotele dla psów mieszczą się w prywatnych domach. Warto dowiedzieć się ile psów przebywa jednocześnie w takim hotelu. Większe grono, to już duże stado, będą się odbywać tam regularne walki o hierarchię w stadzie. Trudno też jest każdemu psu się przyjrzeć, pogłaskać, zauważyć zbliżającą się katastrofę, np. przegrzanie czy problem z pęcherzem. Część  psów bierze leki o określonych godzinach lub porach. Część jest nerwowa w porze karmienia, musimy też dopilnować aby każdy pies jadł swoją karmę, ze swojej miski, bo sąsiednia miska może zawierać alergeny. Duża część psów jest teraz uczulona na kurczaka czy zboża i nie tylko, część spożywa dedykowane karmy dla danej przypadłości. Jak nakarmić  dziesięć psów właściwą karmą, gdy nie mamy boksów i dziesięciu różnych pomieszczeń?

Ważne dokumenty w hotelu dla psów w Poznaniu.

To zabrzmi źle. Poza naszym hotelikiem, nie znalazłam ani jednego hotelu dla psów w Poznaniu i najbliższej okolicy, która posiada wzory dokumentów na stronie.
Wzory dokumentów

Lista potrzebnych dokumentów:
– umowa
-regulamin
-karta zgłoszeniowa
Jeśli ich nie ma, należy o nie poprosić i to już przy rezerwacji hotelu.
Nie znaleźliśmy też ciekawych blogów czy aktualności na stronach hotelikowych.

Pisząc ten artykuł staramy się docenić naszych obecnych i przyszłych klientów. W innych artykułach poruszane są inne pieskowe treści i zapraszam do poczytania bardzo serdecznie.

Dodaj komentarz